اینترنت اشیا

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مفهوم کلی اینترنت اشیا:

 

در کل، مفهوم اینترنت اشیا اتصال دستگاه های مختلف به یکدیگر از طریق اینترنت است. به کمک اینترنت اشیا برنامه ها و دستگاه های مختلف می توانند از طریق اتصال اینترنت با یکدیگر و حتی انسان تعامل و صحبت کنند. برای نمونه می توان به یخچال های هوشمند که به اینترنت متصلند و شما را از موجودی و تاریخ انقضا مواد خوراکی داخل یخچال با خبر می سازند اشاره نمود. در واقع، اینترنت اشیا شما را قادر می سازد تا اشیا مورد استفاده خود را از راه دور و به کمک زیرساخت های اینترنتی مدیریت و کنترل کنید.

 

اینترنت اشیا فرصت هایی ایجاد می کند برای ادغام مستقیم دنیای فیزیکی و سیستم های مبتنی بر کامپیوتر، سیستم هایی مانند؛ خودروهای هوشمند، یخچال های هوشمند و خانه های هوشمند که این روزها در مباحث و مجالس مختلفی به آن ها اشاره می شود و لازم است که بدانید همه این دستگاه ها در زیر مجموعه اینترنت اشیا قرار می گیرند.

 

 

یخچال‌های هوشمند دارای یک صفحه نمایش لمسی و توانایی اتصال به اینترنت از طریقWi-Fi هستند، به علاوه اینکه چند ویژگی اضافی نیز دارند. یخچال‌های هوشمند دارای دوربین‌های داخلی، گزینه‌های خنک کننده قابل کنترل توسط کاربر و توانایی ارتباط با گوشی هوشمند یا تبلت شما در هنگامی که خارج از خانه هستید، می‌باشند. برخی از یخچال‌های هوشمند  حتی می‌توانند با سایر دستگاه‌های هوشمند موجود در خانه شما ارتباط برقرار کنند؛ مانند بلندگوها، تلویزیون‌های هوشمند و حتی ماشین ظرفشویی هوشمند یا مایکروویوهوشمند.

 

 

 

 

گروه طراحان ایده پرداز کاسپین:

در هر زمان و مکان یاری رسان کسب و کار شما هستیم، هدف ما توسعه و رونق فعالیت اقتصادی شما...

تماس با ما

گروه طراحان ایده پرداز کاسپین

مرکز آموزش:

تهران. خیابان 20 متری ابوذر. خیابان16 متری عیوض خانی، نبش گلزار شهدا، پلاک 35

مرکز پژوهش:

ابتدای اتوبان اشرفی اصفهانی - سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی - ساختمان فرهیختگان

55775706

55773222

09124791748

m_mahdi_ghasemi@yahoo.com